Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach

Kurs STMP

Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowa(STMP)

Moduł I

19-22. 10.2017

Kurs zawodowy „Biomasażysta”
Dyplom Akademii Doskonalenia Zawodowego – Naturopata

Koszt: 1370 zł

Moduł II

4-5. 11.2017
25-26.11.2017

Koszt: 1370 zł

Moduł III

9-10.12.2017
16-17.12.2017

Koszt: 1370 zł

Dyplom Akademii Doskonalenia Zawodowego – Naturopata  „ Terapeuta Manualny -Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowa(STMP)

Moduł I

Kurs przeznaczony jest zarówno dla terapeutów, którzy poznają podstawy delikatnej pracy z powięzią, jak i dla osób, które chcą wykorzystywać biomasaż dla utrzymania w zdrowiu swojej rodziny. Zawiera niezbędne przygotowanie z Anatomii i fizjologii do wykonywania masażu i pracy z powięzią.

Moduł II i III

Kursy przeznaczone są dla biomasażystów, masażystów, terapeutów manualnych, osteopatów, terapeutów Bowena,  terapeutów pracujących technikami mięśniowo-powięziowymi.

 

Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowa(STMP) to holistyczna metoda manualna, która stosuje bardzo łagodną technikę pracy z ciałem dając niesamowite rezultaty uzyskiwanych efektów terapeutycznych. Jest odrębną praktyką wymagającą unikalnego zestawu umiejętności i specjalistycznego szkolenia. Technika ta łączy sekwencje kilku podstawowych procedur Technik Bowena z Manualną Terapią Powięziową i Polarity. Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowa to system łagodnego dotyku, który inicjuje szereg procesów w ciele człowieka, dzięki stymulacji układu nerwowego, układu mięśniowo-szkieletowego, powięziowego i energetycznego ludzkiego ciała. Interwencja terapeuty jest bardzo delikatna z niewielkim uciskiem, który pozwala na przywrócenie naturalnego ruchu powięzi, reaktywując proces homeostazy. Do trwałej poprawy stanu zdrowia konieczne jest przywrócenie równowagi organizmu jako całości.
Celem terapii jest rozluźnienie powięzi przez aktywację wrodzonych mechanizmów samoregulacji ciała. Terapia ta może być stosowana w leczeniu lub zapobieganiu wielu zaburzeń mięśniowo-powięziowo-stawowych.
Jeśli jesteś terapeutą lub chcesz nim zostać i szukasz oryginalnej i skutecznej techniki pracy z ciałem człowieka, odkryj i naucz się Subtelnej Terapii Mięśniowo-Powięziowej(STMP)

Cel warsztatów:

Praktyczne wprowadzenie w techniki Subtelnej Terapii Mięśniowo-Powięziowej

O kursie:

Trójmodułowy kurs obejmuje techniki pracy z powięzią i tkankami miękkimi. W czasie kursu poznasz szereg technik i procedur, które w łagodny sposób wpływają na całe ciało. Każdy moduł wprowadzi Ciebie w coraz subtelniejsze odczuwanie, pogłębi i rozszerzy percepcję, co pozwoli na podążanie za odczuciami płynącymi z ciała w procesie terapii.
STMP to technika, która w delikatny i bezpieczny sposób uwalnia zapisane w ciele wzorce fizyczne i emocjonalne przywracając funkcje i zakres ruchu.
Powięź jest elastyczną tkanką, która łączy wszystkie części ciała człowieka i tworzy jednolitą sieć. Jest tkanką bardzo wrażliwą na jakąkolwiek formę stresu psychicznego, emocjonalnego lub fizycznego reagując napięciem, które zaburza naturalny ruch ciała. Może to powodować różnego rodzaju dolegliwości bólowe, napięcia, zaburzenia funkcjonalne, problemy stawowe często w rejonach bardzo odległych. Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowa uwalnia te przechowywane napięcia, usuwa ból i przywraca mobilność ciału.

Prowadzący: Katarzyna Kędzierska, Katarzyna Pyzik, Małgorzata Markiewicz

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy KCRiS w Kozienicach, ul. Bohaterów Studzianek 30. Kurs będzie odbywał się w Pensjonacie.

W związku z obowiązującymi przepisami prawa, w tym Dyrektywami UE, zobowiązani jesteśmy do opublikowania poniższego oświadczenia: Informacje zamieszczone i udostępnione na niniejszej stronie internetowej nie mogą zostać uznane za poradę zdrowotną. Treści zawarte na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny, a Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach nie ponosi odpowiedzialności z tytułu niewłaściwego wykorzystania zawartych na tej stronie informacji. Wiedza tu zawarta jak i opisane procedury i sugestie nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej. Celem serwisu jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. Zawartość tej strony internetowej jest chroniona prawem autorskim. Wykorzystanie umieszczonych tu informacji wymaga zgody Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach.