Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach

Kurs Biomasażu

Biomasaż to delikatne techniki manualne dotykowe i bezdotykowe pracy z ciałem i energią człowieka. Wykonuje się go w celach relaksacyjnych i biostymulacyjnych. Celem jego jest przywrócenie i udrożnienie przepływu energii w ciele człowieka tak, aby odzyskał zdolność do samoregulacji. Biomasaż to terapia, która ma na celu harmonizację całego organizmu oraz poprawę pracy wszystkich układów i narządów. Ma zbawienny wpływ na poprawę systemu immunologicznego, dlatego zalecany jest przy częstych i przewlekłych chorobach. Wpływa pozytywnie na całe ciało, ma działanie kojące. Relaksuje i harmonizuje cały organizm, rozluźnia napięcia mięśniowe, niweluje poczucie stresu, odnawia siły witalne człowieka, łagodzi dolegliwości kręgosłupa, poprawia samopoczucie oraz wspomaga leczenie wszystkich schorzeń.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla terapeutów, którzy poznają podstawy delikatnej pracy z powięzią, jak i dla osób, które chcą wykorzystywać biomasaż dla utrzymania w zdrowiu swojej rodziny. Zawiera przygotowanie z Anatomii i fizjologii potrzebne do wykonywania masażu i pracy z powięzią.

       

1

Etap I – Program dydaktyczno-szkoleniowy online

 

  1. Anatomia i fizjologia człowieka – materiały edukacyjne
  2. Biomasaż z elementami technik powięziowych – materiały edukacyjne
2

Etap II – Warsztaty stacjonarne

1.Przygotowanie gabinetu do pracy

2.Przeprowadzenie wywiadu z pacjentem

3.Karta klienta/pacjenta

4.BHP

5.Metodyka Biomasażu

6.Dobór olejów i mazideł dla indywidualnego pacjenta

7.Sporządzanie podstawowych mazideł do masażu

8.Techniki Biomasażu

9.Wprowadzenie w subtelne techniki powięziowe

10.Nauka czucia powięziowego

11.Rama Biomasażu

12.Ćwiczenia praktyczne

Warsztaty stacjonarne odbędą się w dniach 20-21 lipca 2019r. oraz 3-4 sierpnia 2019r.

Kurs odbędzie się na terenie Warszawy.

Cena kursu 700zł.

 

Prowadzący:

Elżbieta Kędzierska

Mistrz Naturopata, Mistrz Bioenergoterapeuta, Dyrektor ds. szkoleń w Akademii Doskonalenia Zawodowego Naturopata i jej wykładowca, Przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej, Wykształcenie pedagogiczne wyższe, Nauczyciel autorskiej metody Subtelna Terapia Mięśniowo-Powięziowej  STMP, Nauczyciel Terapeuta Manualny, Nauczyciel New Bowen, Nauczyciel  Biomasażu.

 

Tel. kontaktowy w celu uzyskania dodatkowych informacji: Małgorzata Markiewicz 504132139

 

Po zakończeniu kursu wystawiane jest Zaświadczenie wg wzoru Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, które potwierdza uzyskiwanie lub uzupełnianie przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych.

Zaświadczenie wystawiane przez Akademię Doskonalenia Zawodowego Naturopata to dokument wydawany na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

tekst jednolity: Dz.U. 2014 poz. 622

Zaświadczenia według wzoru znajdującego się w powyższym rozporządzeniu mogą wydawać jedynie placówki oświatowe.

 

 

Zobacz również

W związku z obowiązującymi przepisami prawa, w tym Dyrektywami UE, zobowiązani jesteśmy do opublikowania poniższego oświadczenia: Informacje zamieszczone i udostępnione na niniejszej stronie internetowej nie mogą zostać uznane za poradę zdrowotną. Treści zawarte na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny, a Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach nie ponosi odpowiedzialności z tytułu niewłaściwego wykorzystania zawartych na tej stronie informacji. Wiedza tu zawarta jak i opisane procedury i sugestie nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej. Celem serwisu jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. Zawartość tej strony internetowej jest chroniona prawem autorskim. Wykorzystanie umieszczonych tu informacji wymaga zgody Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach.