Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach

Kurs – Terapia czaszkowo – krzyżowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa

 

W terapii czaszkowo-krzyżowej zasada siły nie działa: tutaj ogromne znaczenie ma umiejętność słuchania tkanek i mądrość ciała pacjenta.

 

Zapisz się na kurs – poznasz techniki terapii czaszkowo-krzyżowej, które pomogą uwolnić potencjał samoleczenia Twoich pacjentów niezbędny do przywrócenia zdrowia.

 

Techniki terapii czaszkowo-krzyżowej stają się coraz bardziej poszukiwaną formą terapii ze względu na jej bezpieczeństwo i skuteczność. Mogą być stosowane zarówno przez rehabilitantów, masażystów jak i naturopatów.
Terapia czaszkowo-krzyżowa jest jedną z wielu ostepatycznych technik manipulacyjnych, które można stosować w celu zmniejszenia objawów chorobowych oraz usunięcia wielu problemów zdrowotnych zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

 

Na Naszym kursie poznasz zasady pracy z subtelnymi rytmami cranialnymi, rozwiniesz swoje umiejętności palpacyjne i diagnostyczne. Nauczymy Cię określonych umiejętności terapeutycznych w zakresie pracy ze wszystkimi obszarami ciała, a szkolenie będzie obejmowało szereg technik niezbędnych do pracy z pacjentem. Wiedza, której nauczysz się na Naszym kursie znacznie zwiększy zakres Twoich umiejętności oraz poprawi Twoją skuteczność jako terapeuty.
W rezultacie Nasz kurs zapewni Ci szeroki zakres kompetencji, po to byś stał się skutecznym i bezpiecznym terapeutą czaszkowo-krzyżowym.

 

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest wyjątkowo delikatną i subtelną, ale potężną formą terapii, która uruchamia procesy samoleczenia organizmu.
Zakłada ona, że ośrodkowy układ nerwowy i struktury z nim sprzężone podlegają rytmicznemu ruchowi. Wzajemne współdziałanie tych struktur i harmonijny ruch mają głęboki wpływ nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Techniki terapii czaszkowo-krzyżowej nauczane na Naszym kursie to metoda autorska opracowana przez mgr. CyprianaToruńskiego, uwzględniająca podejście osteopatyczne i energetyczne. Są to techniki miękkie, subtelne bazujące na pracy z ciałem, systemami energetycznymi człowieka oraz pracy z powięzią. Efektem delikatnych manipulacji jest uwolnienie napięcia w ciele oraz zapisów w pamięci komórkowej ciała, co skutkuje pobudzeniem naturalnych możliwości samoregulacji i regeneracji ustroju. Techniki te mogą również zapewnić objawową ulgę w szerokiej gamie dysfunkcji i problemów bólowych.

 

Weź udział w kursie jeżeli chcesz:

 

Prowadzący: mgr. Cyprian Toruński

 

Cyprian Toruński – znakomity, doświadczony szkoleniowiec.
Od samego początku swojej pracy z pacjentem kierował się filozofią holistycznego postrzegania człowieka jako całości. Zgłębiał tajniki radiestezji, refleksologii, bioenergoterapii, polarity, różnych form masażu w tym masażu powięziowego, techniki terapii manualnej: kręgarstwo, osteopatię i terapię czaszkowo-krzyżową, różnorodnych technik powięziowych oraz umiejętności pracy z dźwiękiem.
Poprzez łączenie wielu metod, używa całego arsenału technik medycyny komplementarnej by pomagać ludziom. Długoletnia praktyka zawodowa pozwoliła mu rozwinąć doskonałe umiejętności palpacyjne oraz wspaniały wgląd energetyczny w biopole pacjenta, co stawia go w czołówce polskich szkoleniowców i praktyków.
Bogata wiedza zawodowa zaowocowała osiągnąciem tytuł Mistrza w zawodzie Bioenergoterapeuta i Naturopata. Obecnie jest członkiem w komisjach egzaminacyjnych w tych zawodach w kilku Cechach w Polsce.

 

Ramowy program kursu

 

Kurs odbędzie się w dwóch modułach: 28-30.09.2018  oraz  26-28. 10.2018

 

Koszt każdego modułu to 600 zł. Zaświadczenie MEN.

Wpłaty prosimy kierować na rachunek Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach
Nr konta: 48 1240 5862 1111 0010 7375 5673
W  tytule należy umieścić nazwę kursu.
Zaliczkę w wysokości 300 zł należy wpłacić do siedmiu dni przed datą rozpoczęcia kursu. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny.

Tel. kontaktowy: Małgorzata Markiewicz 504132139, Cyprian Toruński 600499657 lub mailowy: biuro@naturoterapia-kozienice.pl, www.cypriantorunski.pl

Adres:
Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach
26-900 Kozienice, Bohaterów Studzianek 30 (Pensjonat)

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany miejsca przeprowadzenia kursu w obrębie kilku kilometrów.

Zobacz również

W związku z obowiązującymi przepisami prawa, w tym Dyrektywami UE, zobowiązani jesteśmy do opublikowania poniższego oświadczenia: Informacje zamieszczone i udostępnione na niniejszej stronie internetowej nie mogą zostać uznane za poradę zdrowotną. Treści zawarte na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny, a Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach nie ponosi odpowiedzialności z tytułu niewłaściwego wykorzystania zawartych na tej stronie informacji. Wiedza tu zawarta jak i opisane procedury i sugestie nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej. Celem serwisu jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. Zawartość tej strony internetowej jest chroniona prawem autorskim. Wykorzystanie umieszczonych tu informacji wymaga zgody Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach.