Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach

Nasze podejście do zdrowia

Zdrowie w ujęciu holistycznym

Po raz pierwszy termin „holizm” został użyty przez Jana ChristianaSmuts’a w 1926 r. Sam termin pochodzi od greckiego słowa „holos”, które oznacza „całość”. Teoria holizmu zakłada, że świat stanowi jedną całość.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje zdrowie jako „ stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, a nie tylko całkowity brak choroby czy niepełnosprawności”. Obecnie wiele osób zwraca się ku mądrości medycyny naturalnej doceniając holistyczny wpływ na zdrowie naturalnych czynników takich jak: słońce, woda, powietrze, bogactw naturalnych ziemi m.in. glinek, soli, borowiny, ziół itd., naturalnych sposobów leczenia i zapobiegania chorobom, w tym właściwie dobranych ćwiczeń fizycznych, wypoczynku, medytacji i diety.
Holistyczne podejście do zdrowia od dawna reprezentowali naturoterapeuci. Obejmuje ono zapobieganie chorobom, wczesną interwencję dążącą do poprawy funkcjonowania systemu immunologicznego naturalnymi metodami i preparatami, które są bezpieczne i mają znikome lub nie mają wcale skutków ubocznych.
Najważniejszą zasadą jaka jest podkreślana w leczeniu naturoterapeutycznym jest fakt, iż wzmacnianie naturalnych mechanizmów obronnych i mobilizacja systemu immunologicznego człowieka stwarza potencjał do uruchomienia procesów samowyleczenia, stając się jednocześnie najlepszą profilaktyką.

Nasze podejście do zdrowia

W Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach zapewnimy Ci kompleksową opiekę naturopatyczną i holistyczne zabiegi spa. Łączą one tradycyjne podejście sprawdzonych i skutecznych technik naturoterapii z najnowszymi osiągnięciami współczesnej nauki. Współpracujemy z wykwalifikowaną kadrą profesjonalistów, stosujemy autorski plan terapii i indywidualne podejście do naszych Gości. Doświadczenie i wiedza naszych terapeutów pozwolą na elastyczne dopasowanie się do Twoich potrzeb.
Nasze zabiegi uruchomią mechanizmy samoregulacji i odnowy komórkowej i sprawią, że odzyskasz siły witalne, równowagę wewnętrzną i zaczniesz cieszyć się życiem.
Stawiamy na profilaktykę, prowadzimy edukację i warsztaty. Z przyjemnością dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.
Zapraszamy Cię do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach, gdzie zadbamy o Ciebie i pokażemy Ci jak wprowadzić w życie najważniejsze elementy filozofii zdrowia i zmienić życie na lepsze. W Centrum Naturoterapii i Spa pomożemy Ci pokonać stres, który pojawia się w Twoim życiu. Dzięki temu zrelaksujesz się, odprężysz ciało i wyciszysz umysł . Medytacja, głęboka relaksacja, ćwiczenia pomogą zwiększyć koncentrację i uzyskać jasność myśli. Olejki ziołowe oraz masaże sprawią, że poczujesz się lekki i zrelaksowany. Zabiegi naturalne i akupresura pomogą zwiększyć świadomość ciała i odnowią Twoją witalność.
W naszym Centrum wypielęgnujemy Twoje ciało. Uwolnimy napięcia mięśniowe poprzez masaże równoważące przepływy energii. Ciało odświeżymy przy pomocy terapii naturalnych, dobrze dobranej diety oraz okładów i maseczek z tego, co dała nam natura. Terapia manualna jest jedną z wielu form dostępnych w Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach, pozwoli na całkowite odnowienie i regenerację ciała.
Promujemy filozofię zdrowia w zgodzie z naturą. Pomożemy Ci wybrać ścieżkę dążenia do harmonii w życiu, dzięki której odpoczniesz, poczujesz się zdrowy, szczęśliwy i wolny od stresu.

W związku z obowiązującymi przepisami prawa, w tym Dyrektywami UE, zobowiązani jesteśmy do opublikowania poniższego oświadczenia: Informacje zamieszczone i udostępnione na niniejszej stronie internetowej nie mogą zostać uznane za poradę zdrowotną. Treści zawarte na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny, a Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach nie ponosi odpowiedzialności z tytułu niewłaściwego wykorzystania zawartych na tej stronie informacji. Wiedza tu zawarta jak i opisane procedury i sugestie nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej. Celem serwisu jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. Zawartość tej strony internetowej jest chroniona prawem autorskim. Wykorzystanie umieszczonych tu informacji wymaga zgody Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach.