Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach

O nas

MISJA

Naszym celem jest przywracanie równowagi w organizmie i dążenie do utrzymania zdrowia.

 

Natura, zdrowie i terapia są kluczowymi elementami naszej działalności. Pasja do naturoterapii połączona z filozofią Wellness, głęboko zakorzenione w starożytnych tradycjach stały się ważnym czynnikiem przy tworzeniu ducha Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach i zaowocowałaby jego powstaniem.
Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach położone jest na Mazowszu w bardzo pięknej okolicy Puszczy Kozienickiej, znajduje się na w budynku Pensjonatu Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Pensjonat otaczają lasy sosnowe tworząc niepowtarzalny klimat spokoju i relaksu, który pozwala każdemu oderwać się od codziennego zgiełku i gonitwy. Holistyczne podejście do człowieka, zespoły interdyscyplinarne złożone z reprezentantów medycyny naturopatycznej i akademickiej zajmujące się wspólnie zdrowiem to nasza propozycja. Zastosowanie różnorodnych, niekonwencjonalnych rozwiązań, łączących innowacyjne sposoby terapii i profilaktyki zdrowotnej z aktywnym wypoczynkiem turystycznym będzie naszą domeną. Naturoterapia swoimi korzeniami sięga daleko w przeszłość i pozwoliła wypracować wiele skutecznych technik terapeutycznych, z których będziemy korzystać. W naszej ofercie znajdują się z jednej strony sprawdzone metody terapii oparte na tradycji, a z drugiej nowoczesne technologie kwantowe i biorezonansowe. Centrum proponuje połączenie wzajemnie przenikających się i komplementarnych funkcji, tj. turystycznej i terapeutycznej. U nas znajdziesz wszystko czego Ci potrzeba: ciszę, która jest wypełniona szumem lasu, wszechogarniające piękno natury i wyjątkową atmosferę  Naturopatycznego Spa.

NASZA FILOZOFIA

Naszą działalność oparliśmy na zasadach naturoterapii i filozofii Wellnes. Naturoterapia koncentruje się na przywracaniu harmonii i równowagi ciała, umysłu i ducha przez wykorzystanie uzdrawiającej mocy natury do uruchomienia mechanizmów samoregulacji, samouzdrowienia i regeneracji organizmu. Jest dopełnieniem medycyny konwencjonalnej a często sięga do przyczyny problemu i skutecznie ją usuwa. Człowiek jest pojmowany jako wielowymiarowa istota posiadająca ciało, umysł i ducha. Tak więc terapia powinna się opierać na fizycznych, psychicznych, społecznych, żywieniowych, środowiskowych i duchowych potrzebach człowieka.
Welles to stan optymalnego zdrowia i dobrego samopoczucia pozwalający na satysfakcjonujące i spełnione życie we wszystkich jego obszarach. Filozofia Welles opiera się na odpowiedzialności każdego za swoje zdrowie, uczy jak wprowadzić pozytywne zmiany, aby osiągnąć równowagę między wszystkimi sferami naszego życia. Obie filozofie zakładają, że zdrowie jest naturalnym stanem równowagi pomiędzy naszym środowiskiem, ciałem, umysłem i duchem, a człowiek jest nieodłącznym elementem otaczającego go świata.

ZDROWIE W UJĘCIU HOLISTYCZNYM

Po raz pierwszy termin „holizm” został użyty przez Jana ChristianaSmuts’a w 1926 r. Sam termin pochodzi od greckiego słowa „holos”, które oznacza „całość”. Teoria holizmu zakłada, że świat stanowi jedną całość.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje zdrowie jako „ stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, a nie tylko całkowity brak choroby czy niepełnosprawności”. Obecnie wiele osób zwraca się ku mądrości medycyny naturalnej doceniając holistyczny wpływ na zdrowie naturalnych czynników takich jak: słońce, woda, powietrze, bogactw naturalnych ziemi m.in. glinek, soli, borowiny, ziół itd., naturalnych sposobów leczenia i zapobiegania chorobom, w tym właściwie dobranych ćwiczeń fizycznych, wypoczynku, medytacji i diety.
Holistyczne podejście do zdrowia od dawna reprezentowali naturoterapeuci. Obejmuje ono zapobieganie chorobom, wczesną interwencję dążącą do poprawy funkcjonowania systemu immunologicznego naturalnymi metodami i preparatami, które są bezpieczne i mają znikome lub nie mają wcale skutków ubocznych.
Najważniejszą zasadą jaka jest podkreślana w leczeniu naturoterapeutycznym jest fakt, iż wzmacnianie naturalnych mechanizmów obronnych i mobilizacja systemu immunologicznego człowieka stwarza potencjał do uruchomienia procesów samowyleczenia,  stając się jednocześnie najlepszą profilaktyką.

NASZE PODEJŚCIE DO ZDROWIA

W Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach zapewnimy Ci kompleksową opiekę naturopatyczną i holistyczne zabiegi spa. Łączą one tradycyjne podejście sprawdzonych i skutecznych technik naturoterapii z najnowszymi  osiągnięciami współczesnej nauki. Współpracujemy z wykwalifikowaną kadrą profesjonalistów, stosujemy autorski plan terapii i indywidualne podejście do naszych Gości. Doświadczenie i wiedza naszych terapeutów pozwolą na elastyczne dopasowanie się do Twoich potrzeb.
Nasze zabiegi uruchomią mechanizmy samoregulacji i odnowy komórkowej i sprawią, że odzyskasz siły witalne, równowagę wewnętrzną i zaczniesz cieszyć się życiem.
Stawiamy na profilaktykę, prowadzimy edukację i warsztaty. Z przyjemnością dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.
Zapraszamy Cię do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach, gdzie zadbamy o Ciebie i pokażemy Ci jak wprowadzić w życie najważniejsze elementy filozofii zdrowia i zmienić życie na lepsze. W Centrum Naturoterapii i Spa pomożemy Ci pokonać stres, który pojawia się w Twoim życiu. Dzięki temu zrelaksujesz się, odprężysz ciało i wyciszysz umysł . Medytacja, głęboka relaksacja, ćwiczenia pomogą zwiększyć koncentrację i uzyskać jasność myśli. Olejki ziołowe oraz masaże sprawią, że poczujesz się lekki i zrelaksowany. Zabiegi naturalne i akupresura pomogą zwiększyć świadomość ciała i odnowią Twoją witalność.
W naszym Centrum dopieścimy Twoje ciało. Uwolnimy napięcia mięśniowe poprzez masaże równoważące przepływy energii. Ciało odświeżymy przy pomocy terapii naturalnych, dobrze dobranej diety oraz okładów i maseczek z tego, co dała nam natura. Terapia manualna jest jedną z wielu form dostępnych w Centrum Naturopatii i Spa, pozwoli na całkowite odnowienie i regenerację ciała.
Promujemy  filozofię zdrowia i dobrego samopoczucia. Pomożemy Ci wybrać ścieżkę dążenia do harmonii w życiu, dzięki której odpoczniesz, poczujesz się zdrowy, szczęśliwy i wolny od stresu.

Okolica

W związku z obowiązującymi przepisami prawa, w tym Dyrektywami UE, zobowiązani jesteśmy do opublikowania poniższego oświadczenia: Informacje zamieszczone i udostępnione na niniejszej stronie internetowej nie mogą zostać uznane za poradę zdrowotną. Treści zawarte na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny, a Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach nie ponosi odpowiedzialności z tytułu niewłaściwego wykorzystania zawartych na tej stronie informacji. Wiedza tu zawarta jak i opisane procedury i sugestie nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej. Celem serwisu jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. Zawartość tej strony internetowej jest chroniona prawem autorskim. Wykorzystanie umieszczonych tu informacji wymaga zgody Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach.