Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach

Obiekty sportowo-rekreacyjne

Nowoczesne obiekty sportowe

Walorem Kozienic jest również ich malownicze usytuowanie. Położenie miasta przy drodze krajowej nr 79 z Warszawy, drodze powiatowej nr 737 z Radomia, drodze E 372 do Lublina umożliwia dogodny dojazd mieszkańcom dużych miast i wszystkim turystom, którzy z pewnością docenią walory turystyczno-krajoznawcze tego obszaru.
Gmina Kozienice posiada tereny o wysokich przyrodniczych i geograficznych wartościach, znajduje się na terenach Puszczy Kozienickiej w okolicach parku krajobrazowego. Dzięki takiemu położeniu i klimatowi miejscowość posiada nie tylko walory wypoczynkowe i turystyczne, ale również zdrowotne. Miasto posiada dobrze rozwiniętą bazę sportowo-rekreacyjno-wypoczynkową.

Pływalnia Delfin

  • Zapewnia:
  • wstęp do basenu sportowego i rekreacyjnego
  • masaże podwodne na kręgosłup i nadwodne na kark
  • odprężenie i relaks w jacuzzi
  • niesamowite przeżycia na zjeżdżalni basenowej o długości 104 m wyposażonej w elektroniczny pomiar czasu

Kozienice, Kryta Pływalnia. Fot. żródło: http://iplywamy.pl/basen/basen-kozienice/

Kozienice, Stadion sportowy. Źródło: http://www.kcris.pl/

Stadion sportowy

Stadion sportowy w Kozienicach jest oecnie jednym z nowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Stadion dysponuje ośmiotorową, syntetyczną bieżnią, rzutnią do rzutu dyskiem, młotem i pchnięcia kulą, dwoma równoległymi roziegami do skoków o tyczce, dwoma równoległymi rozbiegamia do skoku w dal i trójskoku, dwoma przeciwległymi rozbiegami do rzutu oszczepem, dwoma polami do skoku wzwyż oraz wpisanym w płytę areny lekkoatletycznej boiskiem do gry w piłke nożną o nawierzchni trawiastej. Stadion spełnia wszelkie wymagania UEFA i IAAF dla piłki nożenj i lekkiej atletyki.

Hala sportowa

Hala sportowa wchodzi w skład kompleksu sportowego zlokalizowanego w centrum miasta. To miejsce ogólnopolskich imprez sportowych, tanecznych i towarzyskich, w tym rozgrywek II – ligowej piłki siatkowej mężczyzn i III – ligowej kobiet.

Posiada pełnowymiarową halę sportową do piłki ręcznej, koszykowej oraz siatkowej. Dzięki zamontowanym w poprzek koszom, istnieje możliwość prowadzenia zajęć na boiskach bocznych, jak również na dwóch boiskach do piłki siatkowej. Hala sportowa była gospodarzem licznych rozgrywek siatkarskich m.in. Pucharu Europy w piłce siatkowej kobiet WOMEN’S SPRING CUP, zdobywając pochlebne opinie Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej.

Kozienice, Hala sportowa. Źródło: http://www.kozienice.pl/

Skatepark

Skatepark to specjalny tor przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych. Obiekt został podzielony na linię street i park, gdzie znajduje się wiele przeszkód przeznaczonych do nauki tricków. Swoje umiejętności mogą rozwijać tu wielbiciele deskorolek, rolek oraz rowerów BMX.

To doskonałe miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu w przyjaznej atmosferze. Skatepark usytuowany jest na świeżym powietrzu i udostępniany bezpłatnie od kwietnia do października. Teren skateparku jest oświetlony, chroniony i monitorowany. Zadbaliśmy również o nagłośnienie, aby uprzyjemnić spędzony tu czas.

Kozienice, Skatepark. Źródło: WirtualneKozieniceTV

Wokół Kozienic są liczne ścieżki rowerowe, szlaki piesze i kajakowe. W okresie letnim na wczasowiczów czeka Ośrodek Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu znajdujący się nad Jeziorem Kozienickim oferujący dużą bazę noclegową. Na potrzeby gości czeka wypożyczalnia sprzętu wodnego, rowery wodne lub kajaki by popływać po Jeziorze Kozienickim, nad którym zlokalizowany jest ośrodek. Do dyspozycji są także korty tenisowe, zewnętrzna siłownia, plac zabaw dla dzieci, dwie restauracje i kawiarnia, ścieżki spacerowe, miejsce do spotkań i wspólnego grillowania, a w letnie wieczory można uczestniczyć w bogatym programie imprez i koncertów organizowanych w amfiteatrze. W Kozienicach odbywają się liczne imprezy sportowe, kulturalne i rozrywkowe min: Wybory Mis Polski, Ogólnopolski Turniej Tańca Brec Dance, Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu, Puchar Polski w Siatkówce Plażowej, Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej i. Bogusława Klimczuka, Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, Dni Puszczy Kozienickiej i wiele innych.
Te wszystkie walory sprawiają, że Kozienice znajdują się w czołówce najbardziej atrakcyjnych miejsc na Mazowszu.

W związku z obowiązującymi przepisami prawa, w tym Dyrektywami UE, zobowiązani jesteśmy do opublikowania poniższego oświadczenia: Informacje zamieszczone i udostępnione na niniejszej stronie internetowej nie mogą zostać uznane za poradę zdrowotną. Treści zawarte na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny, a Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach nie ponosi odpowiedzialności z tytułu niewłaściwego wykorzystania zawartych na tej stronie informacji. Wiedza tu zawarta jak i opisane procedury i sugestie nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej. Celem serwisu jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. Zawartość tej strony internetowej jest chroniona prawem autorskim. Wykorzystanie umieszczonych tu informacji wymaga zgody Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach.