Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach

Stadnina Koni

Stadnina Koni

Stadnina Koni w Kozienicach funkcjonuje prawie 90 lat. Jest to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na terenie gminy i powiatu kozienickiego. W stadninie hoduje się konie czystej krwi arabskiej
Tradycyjnie już w ostatni weekend lipca na hipodromie w Kozienicach odbywają się widowiskowe i popularne zawody konne w skokach przez przeszkody. Bierze w nich udział kilkudziesięciu zawodników z kilkunastu klubów jeździeckich z całej Polski.
Stadnina oferuje naukę jazdy konnej dzieci i młodzieży, jazdy rekreacyjne, trening skokowy oraz czynny udział w zawodach.
Stadninę można zwiedzać. Pracownicy organizują dla grup zwiedzanie stadniny z przewodnikiem (historia, stajnie, opowieści o hodowli koni). Działa tu także Klub Jeździecki „Skarb”.

Kozienice, Stadnina Koni. Fot. źródło: http://biznes.rolnicy.com/m/galeria/category/Stadnina-Koni-Kozienice/22.html

W związku z obowiązującymi przepisami prawa, w tym Dyrektywami UE, zobowiązani jesteśmy do opublikowania poniższego oświadczenia: Informacje zamieszczone i udostępnione na niniejszej stronie internetowej nie mogą zostać uznane za poradę zdrowotną. Treści zawarte na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny, a Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach nie ponosi odpowiedzialności z tytułu niewłaściwego wykorzystania zawartych na tej stronie informacji. Wiedza tu zawarta jak i opisane procedury i sugestie nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej. Celem serwisu jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. Zawartość tej strony internetowej jest chroniona prawem autorskim. Wykorzystanie umieszczonych tu informacji wymaga zgody Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach.