Centrum Naturoterapii i Spa w Kozienicach

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż kamieniami wykonywany jest z użyciem kamieni bazaltowych pochodzenia wulkanicznego o gładkiej i miłej w dotyku powierzchni.

Kamienie wykorzystywane do masażu różnią się między sobą wielkością i temperaturą. Kamienie układane są na ciele zgodnie z rozmieszczeniem punktów energetycznych, a następnie przesuwane po naoliwionej skórze wzdłuż łączących je kanałów energetycznych. Pozwala to na odblokowanie przepływu energii, ogólną poprawę kondycji i samopoczucia, daje efekt niesamowitego odprężenia, relaksu, wewnętrznej równowagi, rozluźnienia mięśni i pobudza krążenie.

Całościowy masaż gorącymi kamieniami jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne.
Ciepło płynące z kamieni oraz spokojne, powolne ruchy podczas wykonywania masażu, pozwalają na maksymalne rozluźnienie mięśni napiętych po całym dniu pracy, redukuje stres zmęczenie, zmniejsza napięcie mięśniowe, korzystnie wpływa na układ krwionośny, przyspiesza metabolizm, przyczynia się do poprawy psychofizycznej sprawności organizmu. Działa bardzo kojąco na zmysły, reguluje sferę emocjonalną, poprawia pracę narządów wewnętrznych, likwiduje stres i niepokój, dostarcza siły i odporności.

Korzyści płynące z masażu kamieniami:

Przeciwwskazania:

Z  zabiegu nie powinny korzystać osoby cierpiące na choroby zakaźne skóry, będące po niedawno przebytej operacji, radioterapii lub chemioterapii, podatne na krwotoki lub zakrzepy, chorujące na nowotwory lub niewyrównane wady serca, a także kobiety w ciąży. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stanu zdrowia zalecamy skontaktować się wcześniej z lekarzem.

Czas trwania zabiegu i cena:

25 min. – 60,00

55 min. – 100,00

85 min. – 130,00

Zobacz również

Masaż klasyczny

Masaż stosowany już w starożytności - rozluźnia napięte mięśnie i pozwala ukoić nerwy.

Jest to zespół różnych technik i chwytów manualnych, które w sposób mechaniczny [...]

Masaż relaksacyjny

Masaż zmniejszający napięcie mięśni i powodujący ogólne odprężenie.

Masaż relaksacyjny ma przede wszystkim służyć wyciszeniu pacjenta, rozluźnieniu, [...]

kurs terapeuta spa i wellness

Masaż stemplami

Masaż wykonywany za pomocą zwiniętej w bawełniany materiał mieszanki ziół.

Masaż gorącymi stemplami ziołowymi jest połączeniem masażu relaksacyjnego, ciepła i [...]

W związku z obowiązującymi przepisami prawa, w tym Dyrektywami UE, zobowiązani jesteśmy do opublikowania poniższego oświadczenia: Informacje zamieszczone i udostępnione na niniejszej stronie internetowej nie mogą zostać uznane za poradę zdrowotną. Treści zawarte na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny, a Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach nie ponosi odpowiedzialności z tytułu niewłaściwego wykorzystania zawartych na tej stronie informacji. Wiedza tu zawarta jak i opisane procedury i sugestie nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej. Celem serwisu jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. Zawartość tej strony internetowej jest chroniona prawem autorskim. Wykorzystanie umieszczonych tu informacji wymaga zgody Centrum Naturoterapii i SPA w Kozienicach.